שאלות ותשובות

מעבר לתמונות שיישארו לך מזכרת לכל החיים, יום הצילומים עצמו הוא חוויה מהנה וייחודית וחשוב להתכונן לקראתו כראוי.

מומלץ להגיע עם כמה מערכות בגדים (מינימום 4 סטים): בגדים “קלילים” (ג’ינס וחולצה, שמלות קלילות וכיוב’), ובגדים אלגנטיים (בגדי יציאה, שמלת בת מצווה וכיוב’), ולא לשכוח כמובן נעלים (וגרביים) תואמות.

חשוב מאוד להתקלח ולהתרענן לפני יום צילומים. לא להגיע ישירות מבית הספר. יש להגיע עם שיער יבש ומסודר ואיפור עדין מאוד.

מומלץ לשלב בתמונות את התחביב/ים שלך ולהביא איתך ליום הצילומים פריטים שאת אוהבת במיוחד (בגד ריקוד, כלי נגינה, גלשן, כדורסל, ואפילו ספר…)

בצילומי בוק בת מצווה עוברים ברגל מלוקיישן אחד לשני, אז רצוי להביא נעלים נוחות.

ניתן לשלב בין בוק בת מצווה לבין צילומי “הנסיכה והעדשה” (ללא תוספת מחיר), ובכך להפוך את בוק בת המצווה לבוק ייחודי שאין לאף אחת אחרת.

חשוב לתאם מספיק זמן מראש. במידה ואת רוצה אלבום תמונות ערוך, יש לקחת בחשבון שזמן העריכה ומשלוח האלבום הוא לפחות חודשיים מיום הצילומים (משך הזמן לעריכת האלבום, ייצור ומשלוח בדואר).

מומלץ לקיים צילומי הריון בין שבוע 28-34. בד”כ זו התקופה שבה הבטן “יוצאת” אבל עדין לא “ענקית”. בד”כ גם הבצקות והנפיחות מגיעות רק אחרי….

יש לי מגוון רחב של שמלות הריון קלאסיות ויפות שמתאימות לצילומים, אבל גם לך כדאי להביא כמה סטים של בגדים שמתאימים ומחמיאים לך.

יש להביא שני סטים של חזיית סטפלס + תחתון יפה. סט אחד בצבע שחור ואחד בצבע לבן.

הצילומים מתקיימים ברגלים יחפות, אבל כדאי להביא כפכפים על מנת לעבור ממקום למקום.

הסרת שיער רצוי לעשות כמה ימים לפני מועד הצילומים על מנת למנוע אדמומיות או פצעונים.

חשוב להגיע עם איפור עדין ושיער יבש ומסודר. כדי ליצור מראה טבעי, עדיף שלא לענוד תכשיטים, ואם את שמה לק הקפידי שלא יהיו בו קילופים.

גם הבעל צריך להשקיע… חשוב שהוא יגיע מגולח, מסודר ונקי. חשוב שגם הוא יתלבש יפה אבל לא “אלגנטי” מדי וגם לא “מרושל” מדי. ג’ינס וחולצה בהירה ישתלבו עם כל בגד שאת תלבשי.

ילדים בד”כ מאבדים סבלנות מהר מאוד. מרגע התחלת הצילומים יש לנו “חלון הזדמנויות” יחסית קצר שבו ניתן “להשיג” את שיתוף הפעולה של הילד. לפני יום צילום ובהתאם לגיל הילד יש להכין אותו מראש, ולשדר לו שזאת אמורה להיות חוויה מהנה.

בזמן הצילום חשוב שהילד יהיה ערני, ולא רעב או צמא. לילדים קטנים – יש להחליף טיטול לפני תחילת הצילומים, ולוודא שיש בתיק מוצץ, חפץ מעבר, וכל פריט שהילד “לא יכול בלעדיו”.

כדאי להביא שניים-שלושה סטים של ביגוד חגיגי. עדיף להימנע מחליפות גן או מבגדים פשוטים ודהויים.

יש לי המון סבלנות ואני יודעת איך להשיג את שיתוף הפעולה של הילד, אבל גם לכם יש תפקיד. בזמן הצילום אתם תעזרו לי “לשעשע” את הילד, להצחיק אותו, לשיר לו, ולעשות כל מה שאתם יודעים כדי לגרום לו להיות רגוע ונינוח. כדאי כמה שפחות לביים את הילד. התמונות היפות ביותר הן אלה שתפסו רגעים טבעיים…

אני מספקת את כל האביזרים, יש לי הרבה מאוד אביזרים שמתאימים לצילום ילדים. עם זאת, כדאי להביא צעצוע שהילד אוהב במיוחד, כזה שיגרום לו להרגיש בטחון.

על מנת שלא לבזבז זמן מיותר על נסיעות ממקום למקום, הצילומים מתקיימים במקומות שבהם יש נוף משתנה – לוקיישן אחד שנראה כמו כמה לוקיישנים שונים.

צילומי סטודיו וצילומי חוץ בטבע שונים מאוד האחד מהשני באווירה, בהיערכות וב”אופי” התמונות. רצוי להימנע משילוב בין השניים באותו יום צילום.

“הנסיכה והעדשה” הנו מוצר ייחודי לסטודיו תמוז. צילומי “הנסיכה והעדשה” הם צילומים מיוחדים ויוצאי דופן שכוללים שמלות מדהימות, עריכה אומנותית מוקפדת, לוקיישנים קסומים והמון המון הנאה. ניתן (ואף רצוי) לשלב בין בוק בת מצווה לבין צילומי “הנסיכה והעדשה” (ללא תוספת מחיר), ובכך להפוך את בוק בת המצווה לבוק ייחודי שאין לאף אחת אחרת.

“מאז….יצא מתוק” הוא מוצר ייחודי לסטודיו תמוז. צילומי וינטג’ לילדים הם צילומים אמנותיים בהם אנחנו משלבים את קסמו של הילד עם אלמנטים שונים כמו אביזרים עתיקים, תלבושות מרהיבות, כובעים מתקתקים, צעצועים ישנים ושלל הפתעות.

ניתן לשלב בין צילומי ילדים לבין צילומי הוינטג’ (ללא תוספת מחיר), ובכך להפוך את אלבום הילדים למשהו מיוחד ובלתי נשכח.

הבגדים שתבחרו ללבוש ליום הצילומים ישפיעו כמובן על האופי והאווירה של התמונות.

רצוי להתאים את הבגדים ללוקיישן (לדוגמא: לא ללבוש מחוייט ואלגנטי לצילומי חוץ בטבע),  וניתן אפילו להתאים את הבגדים לעונות השנה (צבעים “קרים” וצבעים “חמים”) .

חשוב שכל אחד מבני המשפחה ילבש את הבגד המחמיא לו ביותר, תוך התאמת הצבעים בין כלל המצולמים. לא כדאי להעמיס בכמות הצבעים, מומלץ לבחור שלושה-ארבעה צבעים מתאימים ולשלב ביניהם תוך יצירת הרמוניה בין כל בני המשפחה.

רצוי להימנע מהדפסים בולטים או אביזרים מוגזמים שעלולים “לגנוב את ההצגה”.

הימנעו מטרנדים. התמונות שלכם יישארו לנצח. בחרו בגדים שייראו טוב גם בעוד שנים רבות…

תמונות “לא מעובדות” הן התמונות הגולמיות בדיוק כפי שצולמו. תמונות מעובדות הן תמונות שעברו עריכה בתוכנת עריכה מקצועית. עיבוד התמונות כולל תיקונים של התאורה ושל גורמים שמפריעים ברקע, חיתוכים, תיקוני צבע, קונטרסט, המרה לשחור-לבן של חלק מהתמונות, הסרת פגמים קלים (פצעונים, חתכים ושריטות וכיוב’). העיבוד אינו כולל החלפת רקע, ריטוש קמטים, שינוי פרופורציות של הגוף, או תיקוני שיער ואיפור.